بهترین ابزار اتومیشن مارکتینگ

بهترین ابزارهای مارکتینگ اتومیشن

در دنیای امروز که دیجیتال مارکتینگ به سرعت در حال پیشرفت است و استفاده از ابزارهای مارکتینگ اتومیشن دیگر یک انتخاب نیست بلکه به یک ضرورت تبدیل شده است. این ابزارها قادرند فرآیندهای تکراری مربوط به مارکتینگ را خودکار کنند. در این مطلب با بهترین ابزارهای اتوماسیون مارکتینگ آشنا شوید.

امروزه اکثر شرکت‌ها از ابزارهای مارکتینگ اتومیشن استفاده می‌کنند. در حقیقت طبق مطالعات، حدود ۵۶٪ از بنگاه‌های اقتصادی از این فناوری بهره می‌برند و این رقم همچنان در حال افزایش است. دریافت تفاوت‌های بین این ابزارها می‌تواند چالش‌برانگیز باشد.

در حالی که نرم‌افزارهای مارکتینگ اتومیشن می‌توانند با ساده‌سازی جریان کاری، کارایی شرکت‌ها را افزایش دهد، انتخاب‌های فراوانی برای نرم افزارها وجود دارد که هر کدام ویژگی‌های مختلفی دارند و برای موارد گوناگونی مفید هستند.

مارکتینگ اتومیشن چیست؟

مارکتینگ اتومیشن به فناوری‌ها و نرم‌افزارهایی گفته می‌شود که به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا فعالیت‌های بازاریابی خود را به صورت خودکار انجام دهند. به عبارت دیگر یک نرم افزار اتوماسیون بازاریابی (یا Marketing Automation Software) جایگزین کارهای دستی و تکراری می‌شود و در زمان صرفه جویی می‌کند. این نرم افزار می‌تواند کار تاکتیکی را انجام دهد، به این ترتیب می‌توانند با صرف زمان و منابع کمتر، ارتباط مؤثرتری با مشتریان و مخاطبان برقرار کرد.

با استفاده از مارکتینگ اتومیشن می‌توانید وظایفی مانند ارسال ایمیل‌های تبلیغاتی، شخصی‌سازی وب سایت، مدیریت محتوای شبکه‌های اجتماعی، بررسی رفتار مشتریان و ارزیابی نتایج کمپین‌های بازاریابی را به طور خودکار انجام دهید. هدف این است که تجربه کاربری بهبود پیدا کند و با یادگیری از رفتار کاربران، تبلیغات و پیام‌ها به طور خودکار و در زمان مناسب به آنها ارائه شود.

غرق در دنیای محتوا: سفری به سرزمین بازاریابی محتوا

بازاریابی را از صفر یاد بگیرید! فرصتی استثنایی برای یادگیری گام به گام و تبدیل شدن به یک متخصص بازاریابی محتوا، بدون نیاز به هیچ پیش‌نیازی!

دوره آموزش بازاریابی محتوا  

بهترین ابزارهای مارکتینگ اتومیشن

در اینجا، ما فهرستی از نمونه‌ ابزارهای مارکتینگ اتومیشن را تهیه کرده‌ایم تا به شما کمک کنیم در انتخاب بهترین راه‌حل برای خود و تیمتان مطمئن باشید.

1. Mailchimp

میل چیمپ وارد فضای مارکتینگ اتومیشن شده، در صورتیکه زندگی خود را در درجه اول به عنوان یک راه حل بازاریابی ایمیلی آغاز کرده بود. Mailchimp یکی از ابزارهای اصلی بازاریابی ایمیلی است و آن‌ را به یک تجربه قوی تبدیل کرده‌اند.

CO6AnsPk4vsCEAE

2. Adobe Marketo Engage

ابزار مارکتینگ اتومیشن ادوبی یکی از شناخته‌شده‌ترین ابزارها در این حوزه است و دلیل خوبی هم برای آن وجود دارد. این ابزار به عنوان یکی از کامل‌ترین ابزارهای موجود برای کمپین‌های ایمیلی شناخته می‌شود. ادوبی مارکتو مجموعه‌ای جامع از قابلیت‌های منحصربفرد را ارائه می‌دهد، که تنها به مدیریت کمپین‌های ایمیلی کمک نمی‌کند، بلکه امکانات برجسته‌ای نیز برای تیم‌های فروش فراهم می‌آورد.

علاوه بر این، ادوبی مارکتو یک بازار بزرگ در اختیار دارد که حوزه‌هایی نظیر سوشال مدیا، مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM)، تبلیغات پولی را شامل می‌شود تا تلاش‌های مارکتینگ شما را به طور کامل بهینه‌سازی کند.

Adobe Marketo Engage بعنوان دومین بهترین ابزارهای مارکتینگ اتومیشن

این ابزار برای چه افرادی مناسب است:

  1. ادوبی مارکتو برای شرکت‌هایی که قصد دارند از ویژگی‌های متعدد این ابزار که فراتر از خودکارسازی مارکتینگ است استفاده کنند، ایده‌آل است. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید علاوه بر ایمیل، سوشال مدیا و تبلیغات پولی را هم به صورت اتوماتیک کنید، ادوبی مارکتو می‌تواند گزینه خوبی باشد.
  2. این ابزار هزینه زیادی نسبت به ابزار مشابه خود ندارد، اما قطعا ارزان‌ترین هم نیست. اگر قصد استفاده از قابلیت‌های پیشرفته را ندارید، می‌توانید با استفاده از یکی از ابزارهای مارکتینگ اتومیشن کم هزینه‌تر، نتایج مشابهی کسب کنید.

3. Customer.io

دلیل اصلی که ما کاستومر.آی او را به عنوان یکی از برترین ابزارهای مارکتینگ اتومیشن انتخاب کردیم، انعطاف‌پذیری آن است. این ابزاری است که به شما اجازه می‌دهد آنچه را که می‌خواهید از آن دریافت کنید. گرچه همه چیز آماده در اختیارتان نیست، اما اگر حاضر به صرف زمان باشید، می‌توانید به صورت کامل تجربه کاستومر.آی او خود را شخصی‌سازی کنید.

Customer.io بهترین ابزارهای مارکتینگ اتومیشن

ویژگی دیگری که در این نرم‌افزار خودکارسازی بازاریابی خارق‌العاده است، رابط کاربری سبک و پشتیبانی سریع و شخصی آن است. بر این اساس، این سیستم، مارکتینگ ایمیلی را به سطح جدیدی می‌برد و کمک می‌کند تا از ارسال محتوای مناسب ایمیل به خوانندگان در زمان درست اطمینان حاصل نمایید.

کاستومر.آی او برای دو نوع کاربرد عالی است:

  1. شرکت‌هایی که به دنبال شروع کار با مارکتینگ اتومیشن هستند و از رابط کاربری راحت و خوب خوششان می‌آید.
  2. شرکت‌هایی که به دنبال برخی قابلیت‌های پیشرفته‌تری هستند که نیازمند انعطاف‌پذیری و شخصی‌سازی است و حاضراند برای این شخصی سازی یک برنامه نویس را برای آن جذب کنند.

4. HubSpot

امکانات مارکتینگ اتومیشن هاب‌اسپات، از نظر ویژگی‌ها، یکی از قدرتمندترین ابزارهای موجود در این فهرست است. ابزار هاب‌اسپات، به دارندگان آن اجازه می‌دهد که مخاطبان مناسب با حوزه کاریشان را راحت تر هدف قرار دهند.

HubSpot بهترین ابزارهای مارکتینگ اتومیشن

یادگیری استفاده از ابزار می‌تواند زمان‌بر باشد، اما پس از درک عملکرد آن، امکانات خلاقانه بی‌پایانی پیش روی شما قرار می‌گیرد. نقطه قوت و ضعف اصلی استفاده از هاب‌اسپات دقیقاً یکسان است. این سیستم کمی از همه چیز دارد، اما هیچ یک از جنبه‌ها را به صورت عمیق و تخصصی انجام نمی‌دهد. هاب‌اسپات خود را به عنوان “نرم‌افزار مارکتینگ ورودی” توصیف می‌کند، به این معنی که مجموعه‌ای از ابزارها، از جمله مارکتینگ اتومیشن، ارائه می‌دهد.

این ابزار برای چه کسانی مناسب است:

  1. هاب‌اسپات برای صاحبان کسب‌وکارهای کوچک مناسب است.
  2. اگر به دنبال ابزاری “همه‌کاره” هستید که به شما قابلیت‌های پایه‌ای بسیار مختلفی از سیستم‌های مارکتینگ را می‌دهد، هاب‌اسپات گزینه خوبی برای شماست.

5. Salesforce Marketing Cloud

این ابزار مارکتینگ اتومیشن که قبلا با نام‌های “اکزکت‌تارگت” یا “سیلزفورس پاردات” شناخته می‌شد، در نهایت توسط شرکت سیلزفورس خریداری شد. موردی که در مورد مارکتینگ سیلزفورس قابل توجه است، توانایی سیستم در هدف‌گذاری ارتباطات از طریق چندین کانال است.

Salesforce Marketing Cloud بهترین ابزارهای مارکتینگ اتومیشن

اکثر ابزارهای مارکتینگ اتومیشن همانطور که دیدید روی ایمیل تمرکز دارند، اما این سیستم فراتر می‌رود و اجازه می‌دهد تا اطلاعیه‌های اپلیکیشن موبایل را نیز هدف قرار دهید. این سیستم دارای تعداد زیادی ویژگی است که ارتباط با مخاطبان فعلی را خودکار می‌کند، از جمله ادغام با CRM، بازاریابی ایمیلی و عملکردهای گزارش‌دهی بازده سرمایه (ROI) برای اطمینان از کارآمدی کمپین‌های برگزار شده.

برای چه کسانی مناسب است:

  1. این سیستم برای شرکت‌هایی طراحی شده است که تمایل به رفتن فراتر از مارکتینگ اتومیشن سنتی را دارند.
  2. این ابزار برای شرکت‌هایی است که واقعاً به دنبال آینده مارکتینگ اتومیشن بوده و می‌خواهند با مشتریان خود از طریق بسیاری کانال‌های مختلف ارتباط برقرار کنند.

مهم است توجه داشته باشید که گرچه این نرم‌افزار بسیار قدرتمند است، شاید به اندازه‌ای دسترس‌پذیر یا مقرون‌به‌صرفه برای کسب‌وکارهای کوچک‌ نباشد، چرا که برنامه رایگانی یا دوره آزمایشی ندارد.

6. ManyChat

مارکتینگ اتومیشن تنها به ایمیل محدود نمی‌شود. تصور کنید برخی از مکالمات زیادی که با مشتریانتان دارید را بر روی سایر پلتفرم‌ها خودکار کنید. ManyChat به عنوان یک ربات گفتگو عمل می‌کند که می‌تواند دقیقاً همین کار را در مسنجر فیسبوک، دایرکت اینستاگرام، واتساپ و پیامک انجام دهد.

ManyChat بهترین ابزارهای مارکتینگ اتومیشن

ساخت یک ربات با الگوها و رابط کاربری آسان ManyChat، تنها در چند دقیقه امکان‌پذیر است. علاوه بر این، اطلاعاتی که در مورد کاربران خود کسب می‌کنید می‌تواند با CRM و سایر ابزارهای شما همگام‌سازی شود.

7. Keap

کیَپ (که پیشتر به نام اینفیوژن‌سافت شناخته می‌شد) از سال ۲۰۰۱ فعالیت خود را آغاز کرده و به هزاران بازاریاب جهت تحقق اهداف مرتبط با سرنخ‌ها، درآمد و کسب مشتری کمک کرده است. کیَپ به ویژه در میان کسب‌وکارهای کوچک و کارآفرینان منفرد رونق یافته و از پایگاه کاربری نسبتاً پیشرفته‌ای برخوردار است.

Keap بهترین ابزارهای مارکتینگ اتومیشن

شما ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند ابزار اتومیشن Adobe Marketo Engage را پیدا نخواهید کرد، اما Keap الگوهای اتومیشن عالی‌ای را برای کارهایی مانند پیگیری یک سرنخ جدید و رزرو نمایش‌های محصول ارائه می‌دهد.

یک مثال ساده شامل موارد زیر می‌شود:

  • یک ایمیل تشکر خودکار، به همراه اطلاعات برای رزرو یک نمایش فرستاده می‌شود.
  • اگر پاسخ اولیه‌ای دریافت نشود، یک پیام بازاریابی ایمیل پیگیری فرستاده می‌شود.

اگر به دنبال ایجاد ارتباط شخصی‌سازی شده‌ای هستید و می‌خواهید بسیاری از کارهای دستی را حذف کنید، Keap یک نرم‌افزار خودکارسازی بازاریابی است که ارزش امتحان کردن را دارد.

سخن پایانی

برخی از ابزار‌های گفته شده ممکن است قدرتمند و قابل سفارشی‌سازی باشند اما نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتری در زمان و هزینه داشته باشند، در حالی که ابزار‌های ارزان‌تر ممکن است با محدودیت‌های خاص خود همراه باشند. در نهایت، هدف این است که بتوانیم با تحقیق و ارزیابی دقیق، ابزاری را انتخاب کنیم که نه تنها به صرفه جویی زمان کمک کند بلکه به بهینه‌سازی استراتژی‌های مارکتینگ و ارتقاء کسب‌وکار نیز منجر شود.

دیدگاهتان را بنویسید