روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
تبدیل متن به صدا با هوش مصنوعی
یکی دیگر از قابلیت‌های هوش مصنوعی، تبدیل متن به صدا است که در این مقاله قصد داریم با 5 ابزار کاربردی به صورت کامل به این موضوع بپردازیم.

ظهور هوش مصنوعی باعث شده ابزارهای زیادی برای تبدیل متن به صدا به وجود بیایند؛ این ابزارها به کمک کاربران آمده‌اند تا از روی متن بخوانند یا صدای یک فایل صوتی را به صدایی دیگر تبدیل کنند. با این فناوری دیگر به تجهیزات صوتی نیازی ندارید؛ با استفاده از این فناوری می‌توانید برای تولید فایل‌های صوتی مربوط به کسب‌وکارتان استفاده کنید یا با کمک آن، زبان جدیدی را بیاموزید، که در این مقاله قصد داریم به صورت کامل به هوش مصنوعی تبدیل متن به صدا بپردازیم.

بهترین ابزار هوش مصنوعی تبدیل متن به صدا

تبدیل متن به صدا مانند تبدیل عکس به انیمه با هوش مصنوعی یکی دیگر از قابلیت‌های جذاب هوش مصنوعی است؛ که همانطور که میدانید در گذشته، برای تبدیل متن به صدا، مجبور بودید از برنامه‌ها یا وب‌سایت‌های مختلف استفاده کنید، اما نتیجه کار همیشه صدای مصنوعی و غیرطبیعی بود. اما با ظهور هوش مصنوعی، این مشکل حل شده است. در این مقاله، به معرفی چند ابزار هوش مصنوعی متن به صدا می‌پردازیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید متن‌های خود را به صدایی واقعی و شبیه انسان تبدیل کنید.

16989 5396de66c5f1614f0e5fe988c اگر علاقه به یادگیری بیشتر هوش مصنوعی و تولید محتوا برای سوشال خود دارید، دوره سفر به آینده را از دست ندهید.

دوره تولید محتوا با هوش مصنوعی 

هوش مصنوعی تبدیل متن به صدا

1- ابزار هوش مصنوعی (lovo.ai)

ابزار Lovo.ai یک ابزار تبدیل متن به صدا با هوش مصنوعی است و این امکان را به شما می‌دهد که متن‌ها را به گفتار باکیفیت تبدیل کنید این پلتفرم، با ارائه طیف گسترده‌ای از صداهای طبیعی و قابلیت‌های ویرایش پیشرفته، به ابزاری ایده‌آل برای افراد در زمینه‌های مختلف تبدیل شده است.

در این ابزار، طیف گسترده‌ای از صداها وجود دارد که چندین صنعت مختلف ازجمله بانک، آموزش، بازی، مستندسازی و اخبار از خدمات آن استفاده می‌کنند. به همین دلیل Lovo.ai مورد توجه بسیاری از سازمان‌های  جهانی قرار گرفته است.

ویژگی‌های Lovo.ai:

ویژگی‌هایی که باعث شده این هوش مصنوعی توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کند:

 • صدای طبیعی: Lovo.ai از هوش مصنوعی برای تولید صداهای طبیعی و رسا استفاده می‌کند. این صداها به قدری واقعی هستند که به سختی می‌توان آنها را از صدای انسان تشخیص داد.
 • تنوع صدا: Lovo.ai طیف گسترده‌ای از صداهای با لهجه‌، جنسیت‌ و لحن‌های مختلف ارائه می‌دهد.
 • قابلیت ویرایش: Lovo.ai به شما امکان می‌دهد صداهای تولید شده را به دلخواه خود ویرایش کنید.

ابزار هوش مصنوعی (lovo.ai)

2- ابزار هوش مصنوعی (Speechify)

ابزار دیگر برای تبدیل متن به عکس ابزار Speechify است، با استفاده از این ابزار میتوانید فایل PDF، اسناد، مقاله و… را به راحتی به صوت تبدیل کنید. از قابلیت‌های جذاب این ربات هوش مصنوعی میتوان به وجود بیش از 30 صدای طبیعی، ازجمله افراد مشهوری مانند «اسنوپ داگ»، رپر آمریکایی مشهور و «گوئینت پالترو»، بازیگر آمریکایی اشاره کرد.

یکی از بهترین ویژگی‌های این ابزار، افزایش سرعت فایل صوتی است که می‌توانید سرعت پخش فایل‌های صوتی را در این هوش مصنوعی تا ۵/۴ برابر افزایش دهید. این ابزار با بیش از ۱۵ زبان و بیش از ۵۰ صدا، متن شما را به گفتار تبدیل می‌کند. اگر به عنوان یک مربی یا دانش‌آموز به دنبال هوش مصنوعی برای خواندن از روی متن‌ هستید، Speechify یکی از بهترین گزینه‌ برای شماست.

ابزار هوش مصنوعی (Speechify)

3- ابزار هوش مصنوعی (Synthesys)

یکی دیگر از ابزارهای جذاب و کاملا رایگان که برای تبدیل کردن نوشته‌ها به فایل صوتی کاربرد دارد، ابزار Synthesys است. این هوش مصنوعی تبدیل متن به صدا  از صدای مرد و زن پشتیبانی میکند که به راحتی می‌توانید هر متنی را به هر صدایی تبدیل کنید.

34 صدای زن و 35 صدای مرد فقط بخشی از قابلیت‌های این ابزار هوش مصنوعی است که با کمک آن‌ها می‌توانید به‌طور نامحدود صداهای جذاب ایجاد کنید؛ همچنین می‌توانید از طریق ویرایشگر داخلی ابزار، برخی کلمات خاص متن خود را انتخاب کنید تا آن‌ها با احساسات مختلفی مانند شادی، هیجان و غم خوانده شوند.

همچنین بر خلاف سایر ابزارهای هوش مصنوعی بدون نیاز به وارد کردن اطلاعات کارت بانکی و اطلاعات خودتان می‌توانید به‌صورت مهمان از امکانات Synthesys به شکل رایگان استفاده کنید. یکی دیگر از ویژگی‌های جالب این ابزار، امکان تولید ویدئو یا ساخت عکس از روی متن است.

ابزار هوش مصنوعی (Synthesys)

4- ابزار هوش مصنوعی (Listnr)

Listnr یک ابزار تبدیل متن به گفتار مبتنی بر هوش مصنوعی است که به شما امکان می‌دهد متن‌های خود را به گفتار باکیفیت تبدیل کنید. این ابزار با ارائه طیف گسترده‌ای از قابلیت‌ها، به ابزاری ایده‌آل برای افراد در زمینه‌های مختلف تبدیل شده است.

یکی از بزرگترین مزیت‌های هوش مصنوعی صدا Listnr، قابلیت شخصی‌سازی بالا برای هر شنونده و مطابقت با سلیقه او است. این ویژگی این ابزار را به گزینه‌ای ایده‌آل برای ساخت پادکست تبدیل می‌کند، چرا که این امکان را به شما می‌دهد از طریق تبلیغات در پادکست خود درآمد کسب کنید. علاوه بر این، می‌توانید از صداهای تولید شده توسط Listnr در سرویس‌های استریم موسیقی مانند اسپاتیفای نیز استفاده کنید و شنوندگان خود را مجذوب محتوایتان کنید.

ویژگی‌های Listnr:

ویژگی‌هایی که باعث شده Listnr توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کند:

 • پشتیبانی از 17 زبان دنیا
 • قابلیت تغییر لهجه
 • قابلیت دانلود فایل صوتی
 • دانلود فایل صوتی تا 250 گیگابایت (در نسخه پرو)

ابزار هوش مصنوعی (Listnr)

5- ابزار هوش مصنوعی (Play.ht)

Play.ht یکی دیگر از بهترین مدل‌های هوش مصنوعی تبدیل متن به گفتار است که با استفاده از آن می‌توانید متن خود را به صداهایی از گوگل، مایکروسافت، آی‌بی‌ام و آمازون تبدیل کنید. با کمک Play.ht می‌توانید صداهای خود را به‌صورت فایل‌های MP3 و WAV دانلود کرده و حتی قبل از واردکردن یا تایپ متن خود، نوع صدای مدنظرتان را انتخاب کنید.

با ابزار Play.ht می‌توانید:

 • متن خود را به صدای مورد نظر تبدیل کنید: طیف گسترده‌ای از صداها با لهجه‌، جنسیت‌ و لحن‌های مختلف در دسترس شماست.
 • فایل‌های صوتی را دانلود کنید: صداهای تولید شده را به صورت فایل‌های MP3 یا WAV با کیفیت بالا دانلود کنید.
 • قبل از تبدیل، صدای مورد نظرتان را انتخاب کنید: پیش از وارد کردن یا تایپ متن خود، می‌توانید صدای مورد نظر را انتخاب کنید تا مطمئن شوید که نتیجه نهایی دقیقاً مطابق با خواسته شما است.

ابزار هوش مصنوعی (Play.ht)

سخن پایانی

تبدیل متن به صدا با هوش مصنوعی یک فناوری قدرتمند و کاربردی است که می‌تواند مزایای زیادی برای افراد و کسب‌وکارها داشته باشد. با انتخاب ابزار مناسب و استفاده از آن به طور موثر، می‌توانید از هوش مصنوعی تبدیل متن به صدا برای ارتقای کارایی خود استفاده کنید.

از این که تا اینجا همراه ما بودید ممنونیم، در این مقاله سعی کردیم به 5 مورد از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تبدیل من به صدا بپردازیم، با ایجاد حساب کاربری در هر یک به راحتی می‌توانید از قابلیت‌هایی که دارند استفاده کنید، به یاد داشته باشید برای دسترسی به قابلیت‌های بیشتر باید نسخه پرو هر یک را تهیه کنید.

سوالات متداول (FAQ)

1. هوش مصنوعی تبدیل متن به صدا چیست؟

هوش مصنوعی تبدیل متن به گفتار (TTS) تکنولوژیی است که متن را به گفتار تبدیل می‌کند. این فرآیند با استفاده از الگوریتم‌های پیچیده هوش مصنوعی انجام می‌شود که می‌توانند الگوهای زبان را درک و آن‌ها را به امواج صوتی تبدیل کنند.

2. چه کاربردهایی برای هوش مصنوعی تبدیل متن به گفتار وجود دارد؟

کاربردهای تبدیل متن به صدا با هوش مصنوعی بسیار متنوع است. از جمله این کاربردها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد محتوای صوتی: پادکست، کتاب صوتی، ویدئوهای آموزشی و…
 • بهبود دسترس‌پذیری: کمک به افراد کم‌بینا یا نابینا برای دسترسی به اطلاعات
 • آموزش زبان: یادگیری تلفظ صحیح کلمات و عبارات
 • سرگرمی: گوش دادن به کتاب‌های الکترونیکی یا داستان‌ها در حین رانندگی یا انجام کارهای دیگر
 • تبلیغات و بازاریابی: ساخت تیزرهای تبلیغاتی جذاب و گیرا
 • خدمات مشتری: پاسخ به سوالات متداول و ارائه پشتیبانی به مشتریان

دیدگاهتان را بنویسید

برای دسترسی به 8 ابزار پرمیوم هوش مصنوعی این فرم را پر کن.

برای دانلود فایل کلیک کنید.