آموزش سئوی وردپرس به شما کمک می‌کند تا بهینه‌سازی وب‌سایت را بر اساس الگوریتم‌های گوگل انجام داده و رتبه خود را در نتایج جستجو بهبود دهید. در دوره آموزش سئو وردپرس، سئو وردپرس را به صورت گام به گام یاد می‌گیرید و با پیاده‌سازی استراتژی‌های عملی، رتبه سایت را در گوگل و ترافیک ارگانیک خود را افزایش می‌دهید.

“گامی نوین در بهبود رتبه وبسایت وردپرس”

599,000تومان

1727 نفر
دانشجو دوره
مدت آموزش

4+ ساعت

نوع دوره

آفلاین و ویدئویی

مناسب برای

مبتدی تا پیشرفته

پیش نیاز

ندارد

دوره فونیکس؛ آموزش سئو وردپرس

 WordPress SEO Guide for Beginners (Step by Step)

سئو (SEO) فرآیند مداوم بهبود رتبه وب سایت شما در صفحات نتایج جستجو (SERP) است. سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو  برای موفقیت وب سایت شما از همان ابتدا ضروری است. صاحبان وب سایت‌ها اغلب این اشتباه را مرتکب می‌شوند که تا مدت‌ها پس از راه‌اندازی سایت خود، سئو را نادیده می‌گیرند و اغلب این منجر به مشکلات پرهزینه می‌شود. به همین دلیل بسیار مهم است که از همین حالا شروع کنید تا به مرور زمان به  بهبود رتبه  سایت کمک شود.

وردپرس ساختار، مدیریت و انتشار محتوای شما را به روشی سئو فرندلی آسان کرده است. به همین دلیل است که بهترین CMS سئو فرندلی (SEO-friendly) در نظر گرفته می‌شود، اما با این وجود، می‌توانید یکسری اقدامات و استراتژی‌های موثر سئو را برای بهبود عملکرد سایت انجام دهید. بیشتر این اقدامات از طریق پیکربندی افزونه‌های سئو و پیاده سازی استراتژی‌‌های ساده و درک  مفاهیم  امکانپذیر است.

وقت آن است که روی سئوی وردپرس تمرکز کنید!

ما می‌دانیم که ایده سئوی وردپرس می‌تواند برای مبتدیان ترسناک باشد، به خصوص اگر اهل فن آوری نباشید. اما جای نگران نیست؛ در این دوره آموزش رایگان سئو از یادگیری اصول اولیه شروع می‌کنید و سپس گام به گام اصول و استراتژی‌های سئو را به صورت کاملا عملی پیاده سازی می‌کنیم به طوریگه می‌توانید همزمان با ما شروع به اعمال آنها در وب سایت خود کنید.

سئو وردپرس چیست؟

 سئو فرآیند مداوم بهبود رتبه وب سایت شما در صفحات نتایج موتورهای جستجو است؛ سئو مجموعه فرایند،  اصول و استراتژی‌هایی است که پیاده سازی می‌شوند تا رتبه سایت در موتور‌های جستجو بالاخص گوگل بهبود داده شود و در نهایت  بازدیدکنندگان ارگانیک و فروش بیشتری به دست آید.

 اینکه موتورهای جستجو چطور محتوای شما را رتبه بندی می‌کنند، توسط عوامل مختلفی از جمله کیفیت محتوا، بهینه سازی کلمات کلیدی، لینک‌ها، سرعت صفحه، بهینه سازی بودجه خزش و موارد دیگر تعیین می‌شود؛  پیاده سازی این اصول و استراتژی ها در قالب سئو داخلی (On-Page)، سئو خارجی (Off-Page) و تکنیکال (Technical SEO) در سایت وردپرسی را سئو وردپرس می‌گوئیم. در این دوره سعی شده به سادگی موثرترین عوامل آموزش داده شود.

اجرای بهترین روش‌های سئو در سایت وردپرسی می‌تواند در طول زمان ترافیک ارگانیک بیشتری را جذب کند و در این بین، یک مدرس با تجربه می‌تواند شما را در مورد چگونگی بهینه سازی محتوا، بهبود ساختار سایت، تجربه کاربری و افزایش دیده شدن در نتایج موتورهای جستجو راهنمایی کند. 

نمونه تدریس  مدرس را در فصل‌های انتخاب قالب سئو فرندلی و آموزش رنک مث مشاهده کنید 🙂

مفاهیم و مقدمه video circle svgrepo comضبط شده
 • تعریف سئو وردپرس
    منتشر شده
 • نحوه کار گوگل
   منتشر شده
 • الگوریتم‌های گوگل
   منتشر شده
 • آشنایبی با اصطلاحات سئو
    منتشر شده
 • آشنایی با ابزارهای سئو
    منتشر شده
انتخاب قالب سئو فرندلی و پرسرعت video circle svgrepo comنمونه تدریس
 • مهمترین معیار انتخاب یک قالب پرسرعت و سئو فرندلی
    منتشر شده
 • آشنایی با ابزارها و بررسی سرعت قالب بررسی سرعت
    منتشر شده
 • چک لیست سئو تکنیکال (بررسی موارد مهم سئو در کدهای قالب)
    منتشر شده
اقدامات پس از نصب وردپرس video circle svgrepo comضبط شده
 • اقدامات لازم بعد از نصب وردپرس (تنظیم پیوندهای یکتا یا Permalinks & slugs، ایندکسینگ سایت، تنظیمات SSL، افزونه‌های ضروری سئو و ...)
    منتشر شده
آموزش رنک مث به همراه سئو تکنیکال مقدماتی video circle svgrepo comنمونه تدریس
 • آموزش رنک مث (نصب، تنظیمات اصلی افزونه رنک مث ، فعالسازی breadcrumb)
    منتشر شده
 • آموزش رنک مث (تنظیمات لوکال سئو، آموزش ثبت سایت در گوگل مپ، تنظیمات متا و عنوان)
    منتشر شده
 • آموزش رنک مث (تنظیمات متا و عنوان دسته، برچسب و سایر پست تایپ ها)
    منتشر شده
 • آموزش رنک مث (ایندکس فوری بدون نیاز به API گوگل)
    منتشر شده
 • آموزش رنک مث (ساخت، تنظیمات و بهینه سازی نقشه سایت یا sitemap)
    منتشر شده
بهینه سازی فایل ربات video circle svgrepo comضبط شده
 • دسترسی، ادیت و بهینه سازی فایل robots.txt 
    منتشر شده
آموزش سرچ کنسول video circle svgrepo comضبط شده
 • معرفی و اتصال سرچ کنسول (دو روش دامنه و آدرس)
    منتشر شده
 • بررسی وضعیت صفحات و کیوردها، بهبود نرخ کلیک، کار با فیلترهای پیشرفته و گزارشات پیچیده، بررسی ورودی انواع دستگاه‌ها، کیورد ریسرچ پیشرفته با مفهوم معناگرایی
    منتشر شده
 • کار با بخش indexing و بررسی مشکلات رایج ایندکس صفحات، درج سایت مپ، حذف صفحات دلخواه از نتایج گوگل، بررسی coreweb vital، خطاهای HTTPS، امنیتی و اطلاعیه‌های گوگل
    منتشر شده
 • بررسی وضعیت خزنده‌های گوگل، خطاهای خزش، بررسی وضعیت اتصال سرور و هاست و کدهای خطای حیاتی
    منتشر شده
سئو دسته و برچسب video circle svgrepo comضبط شده
 • آموزش سئو دسته‌ها
    منتشر شده
 • آموزش سئو برچسب‌ها
    منتشر شده
فرایند سئو محصول و مقاله video circle svgrepo comضبط شده
 • نوشتن محتوای با کیفیت با رویکرد Entity، سمنتیک سئو و درک نتایج SERP (تحقیق کلمات کلیدی، سرپ خوانی و پیدا کردن عنوان، بررسی رقبا و فاکتورهای مهم از نظر گوگل و فرصت‌های پنهان سئو)
    منتشر شده
اسکیما video circle svgrepo comضبط شده
 • آشنایی با اسکیما وردپرس
    منتشر شده
 • آموزش کار با اسکیما وردپرس
    منتشر شده
چطور رنک A سرعت رو بگیریم؟ video circle svgrepo comضبط شده
 • آشنایی با پارامترهای مهم سرعت، ابزارهای تست سرعت سایت
    منتشر شده
 • فاکتورهای مهم Coreweb vital و بهینه سازی با افزونه راکت
    منتشر شده
 • بهینه سازی سرعت سایت
   منتشر شده
هوش مصنوعی در سئو video circle svgrepo comآپدیت
 • تاثیر و آموزش هوش مصنوعی در سئو
    منتشر شده

در اینجا چند مورد از مهمترین مزایای بهینه سازی سایت وردپرس برای موتورهای جستجو آورده شده است.

 • افزایش ترافیک ارگانیک
 • صرفه جویی در هزینه نسبت به تبلیغات PPC 
 • افزایش سرنخ و فروش با نرخ تبدیل بالاتر
 • افزایش آگاهی از برند
 • ارائه یک وب سایت با تجربه کاربری بهتر

سرمایه گذاری در سئو در حال حاضر یکی از تاثیرگذارترین و مقرون به صرفه‌ترین ابزارهای بازاریابی است که می‌تواند در درازمدت نتیجه خوبی داشته باشد و نرخ تبدیل بالای 1.7% را در اکثر سایت‌ها داشته است.

متأسفانه بیشتر آموزش‌های سئو وردپرس به نصب و پیکربندی افزونه‌های سئو بدون توجه به ساختار و پیاده سازی استراتژی‌های سئو پرداخته است یا مفاهیم را به قدری تخصصی بیان کرده‌اند که درک آن برای کاربر عادی و مالکان سایت وردپرسی سخت است. بنابراین ما با تجربه 5 ساله خود در حوزه سئو و وردپرس، تمام کاستی‌ها را دیده و سعی کردیم مهمترین آنها را در قالب فصل‌های مجزا به صورت صفر تا صد از مفاهیم پایه تا تخصصی ارائه کنیم. 

خلاصه 13 گام موثر برای بهبود رتبه سایت وردپرسی در موتورهای جستجو را ببینید:

اگر به هر دلیلی قصد تهیه دوره را ندارید ما اینجا یک راهنما و 13 گام کوتاه برای بهبود سئو سایت و دریافت نتیجه بهتر در موتورهای جستجو بیشتر پیشنهاد داده‌ایم. حتی اگر یک فرد مبتدی در سئو هستید، این نقشه راه شما را قادر می‌سازد تا سایت خود را بهینه کنید.

1. یک میزبانی وب (هاست) قابل اعتماد انتخاب کنید:

با انتخاب یک ارائه دهنده میزبانی وب وردپرس قابل اعتماد، پایه و اساس موفقیت سئو را بنا کنید. به دنبال شرکت هاستینگی باشید که به سرعت، امن بودن و پشتیبانی خوب از مشتری معروف باشد. عواملی مانند ضمانت آپ تایم، زمان پاسخگویی سرور و مقیاس پذیری برای تطبیق با رشد سایت در آینده را نیز در نظر بگیرید.

2. وب سایت خود را با گواهینامه SSL ایمن کنید:

با پیاده سازی گواهینامه SSL، اعتماد ایجاد کنید و امنیت سایت خود را ارتقا دهید. فعالسازی این گواهی داده‌های حساس منتقل شده بین وب سایت شما و مرورگرهای بازدیدکنندگان را رمزگذاری می‌کند و تجربه کاربری امنی را تضمین می‌کند. اکثر ارائه دهندگان میزبانی وب یا شرکتهای هاستینگ گواهینامه‌های SSL را به صورت رایگان ارائه می‌دهند یا می‌توانید آنها را از یک فروشنده شخص ثالث تهیه کنید.

فعالسازی ssl در هاست سی پنل

3. یک تم وردپرس سئو فرندلی انتخاب کنید:

قالبی را انتخاب کنید که هم زیبایی داشته و هم سئوی فنی را در اولویت قرار دهد. تم‌های ایده آل با سرعت بالا، موبایلیتی صحیح و کدنویسی تمیز به طور یکپارچه با افزونه‌های محبوب سئو سازگار هستند. 

4. به موتورهای جستجو اجازه دسترسی به وب سایت خود را بدهید:

اطمینان حاصل کنید که تیک "موتورهای جستجو می‌توانند محتوای شما را خزیده و فهرست کنند" را زده باشید. به "تنظیمات"> "خواندن" داشبورد وردپرس خود بروید و تأیید کنید و تیک انتخاب "جلوگیری از موتورهای جستجو برای فهرست کردن این سایت" را بردارید و آنرا غیرفعال است.

تنظیمات موتورهای جستجو می‌توانند محتوای شما را خزیده و فهرست کنند

این تنظیمات اجازه می‌دهد تا موتورهای جستجو محتوای ارزشمند شما را کشف کنند.

5. پیوندهای یکتا خود را استاندارد تنظیم کنید:

با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با محتوای خود، یک ساختار پیوند یکتا سازگار ایجاد کنید. "نام نوشته" یک انتخاب رایج سئوفرندلی است که عنوان پست شما یا یک کلمه کلیدی مرتبط را در URL نمایش می‌دهد. برای تغییر آن از تنظیمات وردپرس> پیوندهای یکتا را نتخاب کنید.

تنظیمات پیوند یکتا در وردپرس

6. از دسته‌ها و برچسب‌ها به طور استراتژیک استفاده کنید:

محتوای خود را با استفاده از دسته و برچسب به طور موثر سازماندهی کنید. دسته‌ها موضوعات کلی را نشان می‌دهند، در حالی که برچسب ها جزئیات خاصی را نشان می‌دهند. برای جلوگیری از مشکلات محتوای تکراری از دسته‌ها با احتیاط استفاده کنید. از برچسب‌های مرتبط برای ارتقای ناوبری کاربر و درک موتور جستجو استفاده کنید.

برای دسترسی به دسته بندی و برچسب از زیرمنوی محصولات یا نوشته‌ها اقدام کنید.

7. یک افزونه سئوی قدرتمند نصب کنید:

برای ساده سازی فرآیند بهینه سازی سایت روی یک افزونه سئوی قوی سرمایه گذاری کنید. Rank Math یا Yoast SEO مجموعه کاملی از ویژگی‌ها و امکانات را ارائه می‌دهد، از جمله ابزارهای بهینه سازی در صفحه، پیشنهادات تحقیق کلمات کلیدی و توصیه های سئوی فنی را ارئه می‌دهد.

8. WWW یا غیر WWW را انتخاب کنید:

وقتی برای اولین بار وردپرس را نصب می‌کنید و مراحل راه اندازی را انجام می‌دهید، می‌توانید فرمت ترجیحی آدرس یا URL وب سایت خود را انتخاب کنید. علاوه بر «https://»، می‌توانید انتخاب کنید که «www» در URL لحاظ شود یا نه. این آدرس در داشبورد وردپرس خود در قسمت تنظیمات > عمومی قابل تنظیم است.

تنظیم WWW یا غیر WWW را انتخاب کنید

 • از نظر موتورهای جستجو، مانند گوگل، www و غیر www دو URL مجزا هستند.
 • استفاده از هر دو می تواند منجر به محتوای تکراری شود که به رتبه سئوی شما آسیب می زند.
 • انتخاب یک قالب و پایبندی به آن برای حفظ ثبات و انسجام سئو ضروری است.

9. نقشه سایت XML را ایجاد کنید:

نقشه سایت می‌تواند یک فایل XML باشد حاوی تمام صفحات و پست‌های سایت. برخلاف نقشه‌های سایت HTML که ممکن است به تجربه کاربر و ناوبری کمک کند، نقشه‌های سایت XML می‌توانند مستقیماً به موتورهای جستجو ارسال شوند.

ساخت نقشه سایت XML در رنک مث

در وردپرس، می‌توانید نقشه سایت خود را مستقیماً به Google ارسال کنید یا از افزونه رنک مث برای ساخت نقشه سایت استفاده کنید.

10. انجام تحقیقات گسترده کلمات کلیدی

تحقیق صحیح کلمات کلیدی اولین قدم برای یافتن اصطلاحات مناسب برای محتوای مورد نیاز کاربران است که شانس نمایش شما را در نتایج گوگل افزایش می‌دهد.

برای وب‌سایت‌های جدید، کلمات کلیدی طولانی می‌توانند به رتبه‌بندی سریع‌تر آن‌ها کمک کنند. در همین حال، کلمات کلیدی کوتاه مدت زمانی موثرتر هستند که یک وب سایت طرفداران قابل توجهی به دست آورد.

11. محتوای سئو فرندلی و با کیفیت ایجاد کنید

 • عمیق و دقیق: به طور کامل به یک هدف جستجو پاسخ داده و تمام اطلاعات ضروری را به طور کامل ارائه دهید.
 • اصالت: محتوایی منحصر به فرد و ارزشمند برای بازدیدکنندگان تولید کنید.
 • خوانایی: از زبان ساده و پاراگراف های کوتاه برای اسکن آسان استفاده کنید.
 • ساختار مناسب: عناوین را برای تفکیک محتوا به بخش‌های مختلف به کار ببرید.
 • استفاده از کلمات کلیدی: کلمات کلیدی مرتبط را در عنوان، متن و توضیحات متا به کار ببرید.
 • لینک سازی داخلی: به صفحات مرتبط در وب سایت خود لینک دهید.
 • لینک سازی خارجی: به منابع معتبر و مرتبط در خارج از وب سایت خود لینک دهید.
 • استفاده از تصاویر: تصاویر مرتبط و بهینه شده با توضیحات alt مناسب استفاده کنید.
 • استفاده از ویدیو: محتوای ویدیویی جذاب و آموزنده برای مخاطبان خود تولید کنید.
 • به روز رسانی محتوا: محتوای قدیمی خود را به طور منظم به روز رسانی کرده و بهبود دهید.
 • ترویج محتوا: محتوای خود را در شبکه های اجتماعی و سایر کانال‌های مرتبط به اشتراک بگذارید.
 • تجزیه و تحلیل داده ها: عملکرد محتوای خود را با استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل مانند Google Analytics و سرچ کنسول بررسی کنید.
 • بهینه سازی برای موبایل: محتوای خود را برای نمایش صحیح در دستگاه‌های موبایل و تبلت بهینه کنید.

با رعایت این 13 نکته کلیدی و مطالعه الگوریتم helpful content می‌توانید محتوای سئو فرندلی و با کیفیتی تولید کنید که به افزایش رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو کمک خواهد کرد.

12. عناوین و توضیحات متا را بهینه کنید

موتورهای جستجو عنوان متا و توضیحات صفحه را در SERP‌ها ارائه می‌کنند و کاربران را ترغیب به کلیک می‌کند.

عناوین و توضیحات متا در رنک مث

عنوان و متا یکی از مهمترین فاکتورهای رتبه بندی است، در حالی که توضیحات متا می‌تواند نرخ کلیک شما را بهبود بخشد. بهینه سازی این عناصر برای جذب بازدیدکنندگان و ایجاد ترافیک بیشتر ضروری است.

13. صفحات خود را با اسکمیا غنی کنید

نشانه گذاری طرحواره یا اسکیما نوعی کد است که با ارائه اطلاعات ساختاریافته در مورد محتوای صفحه، به گوگل کمک می‌کند محتوای صفحات شما را بهتر درک کند و اطلاعات بیشتری را بفهمد.

مزایای استفاده از نشانه گذاری اسکیما:

 • بهبود رتبه بندی در نتایج جستجو
 • افزایش ترافیک ارگانیک
 • ارائه اطلاعات بیشتر به کاربران در مورد محتوای صفحات
 • افزایش نرخ کلیک (CTR)

استفاده از نشانه گذاری طرحواره راهی عالی برای بهبود سئوی وب سایت شما و ارائه اطلاعات بیشتر به کاربران در مورد محتوای صفحات شما است.

تنظیمات اسکیما در رنک مث

با استفاده از افزونه رنک مث می‌توانید اسکمیاهای کاملی را به وب سایت خود اضافه کنید، کافیست در رنک مث> داشبورد را کلیک و اسکمیا را فعال کنید. با فعال شدن اسکمیا میتوانید در انتهای هر برگه یا نوشته بخش طرح واره را در کنار سایر بخش‌های تنظیمات رنک مث مشاهده کنید.

FREESEO 1

محبوبه حیدری

مدیر سئو مجموعه راست چین. کارشناسی ارشد مدیریت IT دارم و بیشتر از 5 ساله که به صورت تخصصی در حوزه سئو و وردپرس کار می‌کنم. معتقدم همیشه فرصت یادگیری هست و بهترین راه عمیق شدن یادگیری، یاد دادنه.

SAMANI

فاطمه سامانی

کارشناس ارشد سئو مجموعه راست چین و فارغ التحصیل مدیریت آی تی علم و صنعت. از 3 سال پیش مسیر سئو و طراحی سایت با وردپرس رو شروع کردم، همیشه سعی می‌کنم ترندهای سئو رو دنبال کنم و دانش خودم را به روز نگه دارم و تجربه‌های جدید کسب کنم.

سئو وردپرس چیست؟

سئوی وردپرس به بهینه سازی وب سایت وردپرسی برای بهتر دیده شدن و بهبود رتبه آن در موتورهای جستجو مانند گوگل اشاره دارد. سئو وردپرس شامل تحقیق کلمات کلیدی، بهینه سازی صفحات، پیکربندی‌های افزونه‌های سئو و ساخت نقشه سایت، ایجاد محتوا، ساخت لینک، و بهبود سرعت وب سایت و تجربه کاربر است. هدف سئوی وردپرس افزایش ترافیک ارگانیک به سایت و در نهایت افزایش نرخ تبدیل (عمدتا فروش ارگانیگ) است.

این دوره چه مباحثی را پوشش می‌دهد؟

این دوره شامل انتخاب یک سقالب سئو فرندلی، تکنیک‌ها و استراتژی‌های سئو برای وردپرس، بهینه سازی محتوا، سرعت بارگزاری صفحات، و دیگر مباحث مرتبط با بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می‌باشد. در این دوره مهارتهای زیر آموزش داده می‌شود.

چه مهارت یا دانشی پیش نیاز شرکت در این دوره است؟

دوره سئو وردپرس؛ فونیکس، نیاز به هیچ پیشنیازی ندارد و به همراه مقدمات ارائه می‌شود. اما یادگیری وردپرس می‌تواند به خودتان در یادگیری بهتر دوره کمک کند.

چقدر زمان می‌برد تا بعد از اتمام دوره نتایج سئو سایت را مشاهده کنم؟

نتایج سئو ممکن است زمان‌بر باشد و وابسته به تکنیک‌های اجرایی شما و همچنین سطح رقابتی در اینترنت است. اما با تکرار و تمرین مباحث گفته شده در این دوره می‌توانید از رقبای خود به راحتی پیشی بگیرید.

dollarBag

این دوره را به صورت یکجا و کامل تهیه کنید.

599,000 تومان

متن خود را وارد کنید.
متن خود را وارد کنید.
متن خود را وارد کنید.
متن خود را وارد کنید.
متن خود را وارد کنید.
متن خود را وارد کنید.

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

 1. 15812eea45ae6f461c7c5b00536ce683

  کاربر آکادمی

  بسیار عالی


  آیا مفید بود ؟

  0
  0
  • 242bd035ce4f1628fce8e9c259e8f3a9

   سینا رسامدیر آکادمی

   خوشحالیم که مفید بوده واستون.


   آیا مفید بود ؟

   0
   0
 2. 5646fe3912a09b86355f9880f1a78a48

  mani

  عالی


  آیا مفید بود ؟

  0
  0
  • 242bd035ce4f1628fce8e9c259e8f3a9

   سینا رسامدیر آکادمی

   خوشحالیم که از دوره رضایت داشتید.


   آیا مفید بود ؟

   0
   0

اطلاعات شما ثبت شد، منتظر اعلام زمان برگزاری وبینار باشید.