لوگو راست چین آکادمی
حذف متا تگ ‌Generator در وردپرس

حذف متا تگ ‌Generator در وردپرس

حذف متا تگ ‌Generator در وردپرس باعث افزایش امنیت وب سایت شما می‌شود اما چرا باید آن را حذف کنیم؟ تگ Generator چه اندازه در امنیت سایت اهمیت دارد؟

متا تگ Generator یکی از تگ‌های HTML است که به طور پیش فرض توسط وردپرس در بخش هد <head> صفحات وب قرار دارد. این تگ اطلاعاتی راجع به نسخه وردپرس و قالبی که از آن استفاده می‌کنید را نمایش می‌دهد.

حذف متا تگ ‌Generator در وردپرس موضوعی است که در بین متخصصان وردپرس بحث‌های زیادی را به همراه داشته است. برخی معتقدند که حذف این تگ می‌تواند به افزایش امنیت سایت کمک کند، در حالی که برخی دیگر این موضوع را غیرضروری می‌دانند.

در این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که آیا حذف متا تگ Generator در وردپرس ضروری است یا خیر. همچنین، به بررسی راه‌های مختلف برای حذف این تگ و سایر اقداماتی که می‌توانید برای افزایش امنیت وب سایت خود انجام دهید، خواهیم پرداخت.

اهمیت متا تگ Generator از نظر امنیتی

همانطور که گفته شد، متا تگ Generator اطلاعاتی راجع به نسخه وردپرس و قالبی که از آن استفاده می‌کنید را نمایش می‌دهد. این اطلاعات می‌تواند برای هکرها مفید باشد، زیرا آن‌ها می‌توانند از این اطلاعات برای یافتن نقاط ضعف امنیتی و سوء استفاده از آن‌ها استفاده کنند. برای مثال، اگر هکرها بدانند که از چه نسخه وردپرسی استفاده می‌کنید، می‌توانند به دنبال اشکالات امنیتی شناخته شده در آن نسخه باشند و از آنها برای نفوذ به سایت شما استفاده کنند.

حذف متا تگ ‌Generator در وردپرس

برای حذف متا تگ ‌Generator در وردپرس 2 راه وجود دارد که در ادامه به تک تک این موارد به صورت کامل خواهیم پرداخت:

  • استفاده از افزونه

افزونه‌های مختلفی برای حذف متا تگ Generator در وردپرس وجود دارند. یکی از محبوب‌ترین این موارد افزونه Meta Generator and Version Info Remover است. این افزونه به صورت کاملا رایگان در مخزن وردپرس قرار دارد که برای حذف متا تگ ‌Generator، کافی است آن را نصب و فعال کنید. پس از فعال شدن افزونه، متا تگ Generator به طور خودکار از صفحات وب شما حذف خواهد شد.

دانلود افزونه Meta Generator and Version Info Remover

  • استفاده از دستور کدنویسی

روش بعدی برای حذف متا تگ Generator استفاده از یک دستور کدنویسی است؛ برای اینکار وارد پوشه قالب سایتتان شده و فایل functions.php را ویرایش کنید. خط زیر را به functions.php اضافه کنید تا متا تگ سازنده یا Generator از وردپرس شما حذف شود.

add_filter( ‘the_generator’, ‘__return_false’ );

حذف متا تگ Generator می‌تواند یک اقدام احتیاطی مفید برای افزایش امنیت سایت شما باشد. با این حال، به یاد داشته باشید این مورد فقط به تنهایی کافی نیست و برای بالا بردن امنیت سایتتان راه‌های دیگری همچون جلوگیری از اجرای فایل PHP در پوشه wp-content و ایمن کردن WP-Includes در وردپرس وجود دارد که رعایت این موارد برای بالا بردن امنیت یک سایت وردپرسی بسیار حیاتی است.

همچنین اگر دوست دارید در مورد راه‌کارهای دیگر برای افزایش امنیت بیشتر بدانید دوره افزایش امنیت وردپرس راست چین‌ آکادمی بهترین گزینه برای شماست در این دوره انواع هک وردپرس همچنین راه‌های جلوگیری از آن را یاد خواهید گرفت.

دوره امنیت وردپرس

سوال متداول (FAQ)

  • آیا حذف متا تگ Generator ضروری است؟

حذف متا تگ Generator به تنهایی نمی‌تواند امنیت سایت شما را به طور کامل تضمین کند. هکرها راه‌های دیگری نیز برای یافتن نسخه وردپرس شما مانند بررسی درخواست‌های HTTP یا اسکن وب سایت شما دارند. با این حال، حذف این تگ می‌تواند یک اقدام احتیاطی مفید باشد که به هکرها کار را کمی دشوارتر می‌کند.

  • چرا باید متا تگ Generator را حذف کرد؟

مهم ترین دلیل انجام این کار افزایش امنیت است؛ اما می‌توان موارد زیر را نیز در نظر داشت:

  • کاهش خطر حملات هکری
  • جلوگیری از افشای اطلاعات
  • بهبود سرعت بارگذاری صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

%30 تخفیف دوره عملی کانفینیتی