روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
ابزارهای هوش مصنوعی برای سئو

بهترین ابزار های هوش مصنوعی برای سئو

سئو بسیار پیچیده و زمانبر است، اما هوش مصنوعی در سئو مجموعه ابزارهای رایگانی ارائه می‌دهد که با تحلیل داده‌ها و ارائه پیشنهادات موثر این فرایندها را ساده‌تر کرده و کمک می‌کند تا نتایح بهتری در موتورهای جستجو بگیرید.

ابزارهای هوش مصنوعی برای ساده‌تر کردن و کارآمدتر شدن کارها به وجود آمده‌اند، اما باور می‌کنید در زمینه سئو که مجموعه‌ای از فرایندهای انسانی و پیچیده است نیز بتوانند به شما کمک کنند؟

این فناوری تحولی عظیمی در حوزه سئو و تولید محتوا ایجاد کرده‌ و با الگوریتم های یادگیرنده که دارد، بهترین و مرتبط‌ترین موضوعات و کلمات کلیدی را برای کسب و کار شما پیدا کرده تا محتوای بهینه‌تری تولید و فرصت‌های بهتر لینکسازی خارجی را شناسایی کنید. حتی به شما در چیدن تقویم محتوا کمک میکند. در این مقاله مجموعه‌ای از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی را جمع آوری کردیم که به شما در تحقیق کلمات کلیدی، تولید محتوا، بهینه سازی On Page و Off page کمک می‌کنند.

صعود به رتبه‌های بالاتر با ابزار هوش مصنوعی برای سئو 

هوش مصنوعی (AI)، هوش ماشین‌ یا نرم‌افزارها بوده که با هوش انسان‌ها یا حیوانات متفاوت است؛ هوش مصنوعی، شبیه سازی فرآیندهای هوش انسانی توسط ماشین‌ها به ویژه سیستم‌های کامپیوتری است که به طور خاص در سیستم‌های خبره، پردازش زبان طبیعی، تشخیص گفتار و بینایی ماشین و اخیرا در زمینه‌های طراحی، تولید محتوا و سئو و غیره به کار می‌رود.

ابزار سئوی هوش مصنوعی از فناوری هوش مصنوعی استفاده می‌کند تا به بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) کمک کند. این نوع ابزارها از الگوریتم‌ها و مدل‌های هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل داده‌ها، ارائه بینش و خودکارسازی وظایف استفاده می‌کنند.

ابزارهای هوش مصنوعی در سئو

ابزارهای هوش مصنوعی برای سئو (AI Tools for SEO) به شناسایی الگوهای موجود در داده‌ها که انسان نمی‌تواند آنها را به راحتی پیدا کند کمک می‌کنند؛ این ابزارها که طبق آخرین تغییرات الگوریتم‌های گوگل توسعه یافته‌اند انجام فرایندهای مختلف سئو را برای شما ساده‌تر می‌کنند. این ابزارها با تجزیه و تحلیل رقبا، بررسی عملکرد سایت، آنالیز لینکسازی داخلی و خارجی و بررسی سرعت بارگذاری صفحات به بهبود رتبه صفحات شما کمک می‌کنند.

الگوریتم‌های هوش مصنوعی در سئو برای خودکارسازی کارهای زمان‌بر مانند تحقیق کلمات کلیدی، تولید محتوا و بهینه سازی در صفحه استفاده می‌شوند و در نهایت برای درک بهتر هدف جستجوگر و بهبود محتوا بر اساس نتایج جستجو به کار می‌روند.

اخیرا استفاده از هوش مصنوعی در سئو رایج شده است و گنجاندن این ابزارها در استراتژی سئو می‌تواند به شما کمک کند رشد کرده و سرعت قابل توجهی در انجام فرایندهای سئو (On Page, Technical SEO, OFF Page) داشته باشید. در ادامه بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای سئو را جمع آوری کرده‌ایم تا بتوانید فرایندهای سئو خود را ساده و سریع‌تر انجام دهید. این ابزارها مطابق به روزترین تغییرات الگوریتم‌های گوگل عمل می‌کنند.

اگر کار طراحی سایت با برنامه نویسی انجام می‌دهید پیشنهاد می‌کنم روش‌های کسب درآمد از برنامه نویسی را بخوانید تا با سایر روش‌ها برای درآمد بیشتر آشنا شوید.

یکی از مواردی که به بهبود سئو سایت شما کمک می‌کند افزایش سرعت سایت است. در دوره چیتا همه مواردی که برای بهبود سرعت و پرفورمنس سایت‌تان نیاز دارید را آورده‌ایم.

بهبود سئو سایت با دوره افزایش سرعت چیتا

ابزارهای هوش مصنوعی برای تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق و انتخاب کلمات کلیدی (Keyword Research) یکی از مهم‌ترین مراحل سئوی سایت برای یک متخصص سئو است و ابزارهای هوش مصنوعی می‌توانند در اینجا یک موهبت بزرگ برای کمک به ساده کردن تحقیق کلمات کلیدی باشند. این ابزارها از الگوریتم‌های پیچیده استفاده می‌کنند تا با پیدا کردن الگوی رفتار کاربر، کلمات کلیدی با پتانسیل بالا را به شما ارائه دهند. شاید قبلا با برخی از این ابزارها آشنا شده باشید بدون اینکه بدانید از تکنولوژی هوش مصنوعی استفاده می‌کنند.

ابزارهای سئو برای هوش مصنوعی برای تحقیق کلمات کلیدی

بیایید به برخی از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی در تحقیق کلمات کلیدی نگاهی بیندازیم:

 • Keyword Tool.io؛ پیشنهاد 100ها کلمه کلیدی رایگان

این ابزار از قدرت پیشنهاد گوگل و سایر موتورهای جستجو برای شناسایی کلمات کلیدی پرسرچ کاربران استفاده می‌کند و یک لیست از کلمات کلیدی مرتبط را به شما می‌دهد.

 • ryrob؛ شناسایی کلمات کلیدی کم رقابت

یک ابزار رایگان برای تحقیق کلمات کلیدی است که ایده‌های جالب به شما برای وبلاگ‌تان می‌دهد و به شناسایی کلمات کلیدی کم رقابت و حجم جستجوی ماهانه کمک کرده و سختی کلمات کلیدی را به شما نشان می‌دهد.

 • Answer The Public؛ پیشنهاد کلمه کلیدی بر اساس جستجوی کاربر

شما می‌توانید هر تعداد پرس و جو را برای این ابزار بر اساس ورودی‌های کاربر کرده و ایده‌های بی پایانی از کلمات کلیدی را دریافت کنید.

 •  Alli AI؛ یافتن کلمات کلیدی پر جستجو

این هوش مصنوعی می‌تواند حجم عظیمی از داده‌ها را در یک چشم به هم زدن جمع آوری، الگوها را تجزیه و تحلیل کرده و پیش‌بینی‌های دقیقی را انجام دهد. الگوهایی که این هوش مصنوعی تشخیص می‌دهد از محدوده مغز انسان خارج است و از این الگوها برای تحقیق کلمات کلیدی و سئوی on page سایت استفاده می‌کند. این ابزار یکی از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای سئو است که استفاده از آن تا 10 روز برای شما رایگان است و امکاناتی مانند خودکارسازی متا تگ‌ها، بهینه‌سازی محتوا، پیدا کردن کلمات کلیدی با رتبه بالا و بسیاری امکانات دیگر را ارائه می‌دهد.

با این ابزارهایی که در اختیار دارید، پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب برای ارتقای وب سایت یا برند شما به سطح بعدی بسیار آسان‌تر است.

ابزارهای کاربردی هوش مصنوعی برای سئو On Page

اجرای درست سئو On Page به افزایش بازدید از وب سایت و رتبه بندی موتورهای جستجو کمک می‌کند. خوشبختانه، ابزارهای کاربردی هوش مصنوعی برای سئو برای کمک به بهینه سازی صفحات ارائه شده است.

photo 2023 10 29 08 43 43

در ادامه برخی از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای سئو On Page را آورده‌ایم:

 • MarketMuse؛ تجریه و تحلیل محتوا

یک ابزار سئو است که از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل محتوا و ارائه توصیه‌های ارزشمند برای استفاده از کلمات کلیدی و بهینه سازی محتوا استفاده می‌کند. با Market Muse وب مسترها می‌توانند اطمینان حاصل کنند که محتوای آن‌ها برای موتورهای جستجو و کاربران بهینه شده است.

 • ClearScope؛ بهینه سازی محتوای موجود

یکی دیگر از ابزارهای هوش مصنوعی برای سئو است که به بهینه سازی محتوای وب سایت برای موتورهای جستجو کمک می‌کند. این ابزار صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) را تجزیه و تحلیل کرده و کلمات کلیدی و موضوعات مرتبط را برای بهبود رتبه وب سایت پیشنهاد می‌کند.

 • Surferseo؛ پیشنهاد تولید محتوای مرتبط

یک ابزار هوش مصنوعی ابری است که از AI برای پیشنهاد کلمات کلیدی، مترادف‌ها و کلمات همسایه برای محتوای یک صفحه از وب استفاده می‌کند. ویرایشگر محتوای Surferseo همچنین توصیه‌هایی برای تولید محتوا مرتبط با حوزه کاری شما و ویرایش و بهینه‌سازی محتوا را ارائه داده و ایرادات سئوی سایت مثل لینک‌های شکسته، سرعت بارگذاری و توزیع کلمات کلیدی را بررسی می‌کند.

یک ابزار هوش مصنوعی است که از پردازش زمان طبیعی (NLP) برای تجزیه و تحلیل محتوای وب و ارائه توصیه‌هایی برای بهینه سازی سایت شما استفاده می‌کند. با Page Optimizer Pro، شما اطمینان خواهید یافت که صفحات برای کلمات کلیدی مناسب بهینه شده و به گونه‌ای ساختار یافته که در موتورهای جستجو رتبه خوبی داشته باشید.

 • Textio؛ تولید محتوای بهینه و کاربر محور

یک پلتفرم مجهز به هوش مصنوعی و دستیار تولید محتوا است که از NLP برای افزایش تعامل و اطمینان از اینکه محتوا پاسخ نیاز کاربر را می‌دهد استفاده می‌کند. این ابزار به نویسندگان فارسی زبان‌ کمک می‌کند تا یک محتوای بهینه تولید و محتوای موجود را بهینه کنند.

این ابزارها تنها چند نمونه از ابزارهای برتر هوش مصنوعی برای سئو بهینه سازی در صفحه هستند و با استفاده از آنها مدیران وبسایت اطمینان حاصل می‌کنند که محتوای وب سایت آن‌ها نه تنها جذاب است، بلکه برای مشاهده موتورهای جستجو نیز بهینه شده است.

ابزارهای هوش مصنوعی برای سئو off Page

سئو Off Page یکی از اقدامات موثر سئو برای لینکسازی و ایجاد بک لینک‌های با کیفیت است که اعتبار دامنه را افزایش می‌دهد و به افزایش بازدید موتورهای جستجو از وب سایت‌تان کمک می‌کند.

ابزارهای سئو off page هوش مصنوعی

در ادامه به برخی از ابزارهای هوش مصنوعی اشاره می‌کنیم که به شما در بهینه سازی سئوی Off Page کمک می‌کنند.

 • BuzzSumo؛ شناسایی وب سایت‌های مرتبط برای بک لینک با کیفیت

یک ابزار بررسی محتوا مبتنی بر هوش مصنوعی است که به شما کمک می‌کند محتوایی که از نظر اشتراک گذاری رسانه‌های اجتماعی و بک لینک‌ها عملکرد خوبی دارد را شناسایی کنید. در واقع لیستی از وب سایت‌های بک لینک را به شما می‌دهد که در یک موضوع مشخص عملکرد خوبی داشته‌اند تا محتوای مشابه ولی با کیفیت بالاتری ایجاد کنید. شما می‌توانید از این ابزار برای شناسایی نوع محتوایی که مخاطبان شما به دنبال آن هستند و موضوعات ترند و پر سرچ استفاده کنید.

 • Pitchbox؛ ارائه اطلاعات منابع لینکسازی

یکی از بهترین ابزارهای لینک سازی با هوش مصنوعی است که به مجموعه‌ای از منابع مانند بلاگرها و اینفلوئنسرها برای ایجاد بک لینک دسترسی دارد و اطلاعات تماس و پروفایل اجتماعی آنها را در اختیار شما قرار می‌دهد. این پلتفرم اطلاع رسانی ایمیل که مبتنی بر هوش مصنوعی است کمک می‌کند تا بر اساس ترجیح خود هدف‌هایتان را شناسایی کنید.

 • DiiB؛ ردیابی رتبه و تحلیل بک لینک رقبا

این ابزار سئو و تحلیل ترافیک کمک می‌کند تا کلمات کلیدی، بک لینک‌ها و رتبه‌بندی و استراتژی رقبای خود را بررسی کنید. این ابزار به طور مرتب رتبه کلمات را در گوگل اسکن می‌کند و کاهش غیر معمول ترافیک را به شما نشان می‌دهد. با این ابزار می‌توانید عملکرد خودتان را با رقبایتان مقایسه کنید.

با بکارگیری این ابزارهای هوش مصنوعی در سئو، می‌توانید به راحتی و در زمان کمی بک لینک‌های با کیفیتی بسازید.

حتما بخوانید: اگر از علاقه مندان به انیمه هستید در مقاله ساخت انیمه با هوش مصنوعی سایت و برنامه‌های جذاب برای تبدیل عکس خودتان به انیمه را ببینید.

ابزارهای هوش مصنوعی؛ دستیار سئوی سایت شما

ادغام هوش مصنوعی با سئو دیگر فقط یک ایده فانتزی نیست و با وجود ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی، اکنون می‌توان محتوای بهتری ایجاد کرده آن را بهینه کنید و مزیت رقابتی به دست آورید. این ابزارها با پیشرفت فناوری هوش مصنوعی روز به روز تکامل می‌یابند. هنگام انتخاب یک ابزار هوش مصنوعی برای سئو، اطمینان پیدا کنید که با اهداف و بودجه سئوی شما مطابقت دارد.

حرف آخر: درست است که ابزارهای هوش مصنوعی می‌توانند به ساده سازی فرایندهای سئوی شما کمک کنند، اما در نهایت یک ابزار کمک کننده هستند و شما ابتدا باید سئو را به طور کامل یاد بگیرید تا بتوانید از ابزارهای AI استفاده کرده و با خلاقیت و عملکرد خود برای رفع نیاز خود آنها را به درستی به کار ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید