روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
هوش مصنوعی برای اینستاگرام
تولید کردن محتوایی که پادشاهـــی کند کار راحتی نیست! و اینجاست که ابزارهای هوش مصنوعی جذاب به کمک شما آمده تا بتوانید محتوای ویدئویی، تصویری و متنی چشم گیری را در زمان کوتاهی برای هر پلتفرم و شبکه اجتماعی بسازید. در این مطلب چند ابزار جذاب هوش مصنوعی برای اینستاگرام را به شما معرفی می‌کنیم.

بر اساس گزارش شرکت «پی‌وی‌نور»، در سال 2023، حدود 1.49 میلیارد نفر از هوش مصنوعی برای اینستاگرام استفاده کرده‌اند. این رقم تا سال 2028 به 2.32 میلیارد نفر خواهد رسید. این رقم، معادل جمعیت 25 کشور جهان است که هر روز از هوش مصنوعی در اینستاگرام استفاده می‌کنند.

محتوای تصویری، متنی و ویدئویی امروزه نقش اساسی در جذب کاربران اینستاگرام دارد. هرکس بتواند محتوای بهتری تولید کند، بازار را در انحصار خود در آورده است. اگر می‌خواهید از قافله عقب نمانید، در ادامه 14 تا از بهترین ابزارهای AI برای اینستاگرام معرفی شده در دسته ساخت پست اینستاگرام با هوش مصنوعی، کپشن نویسی و ساخت استوری را از دست ندهید.

« هوش مصنوعی بعنوان یک دستیار خوب، دست ماست »

در این مقاله قصد داریم از هوش مصنوعی برای ساخت پست اینستاگرام از طریق ابزارهای هوش مصنوعی، استوری و حتی ویدیوهای ریلز استفاده کنیم. بعنوان مثال، تصویر زیر را با استفاده از میدجرنی و یک دستور متنی مبنی بر “استفاده از هوش مصنوعی برای اینستاگرام” ساخته‌ایم.

تصویر ساخته شده با هوش مصنوعی اینستاگرام

مطمئنا شما هم “تولید محتوا با هوش مصنوعی” را در شبکه‌های اجتماعی دیده یا از دوستان خود شنیده‌اید. تقیلد صدا، ویدئوهای خلاقانه و انیمیشنی، ساخت کاور پست و استوری و کپشن نویسی که یکی از سخت ترین مهارت‌هایی است که باید در اینستاگرام داشت را می‌توانید از هوش مصنوعی بخواهید. در ادامه بر اساس نیاز ابزارهای هوش مصنوعی مناسب برای اینستاگرام را معرفی میکنیم.

ساخت پست اینستاگرام با هوش مصنوعی: AI همه فن حریف

به لطف AI، ساخت پست اینستاگرام با هوش مصنوعی یکی از ساده ترین کارها شده است، هوش مصنوعی اینستاگرام در واقع یک هوش ماشینی است که به کمک مدل‌های یادگیری ماشینی باعث می‌شود پستی بسازید که بیشترین جذابیت را دارند. کافیست تم یا پرامپت موردنظر را به ابزار مورد نظر بدهید و تمام.
 1. Canva:

  کنوا ابزار جذاب هوش مصنوعی برای اینستاگرام همان ابزاریست که برای ساخت پست اینستاگرام کارایی دارد. Canva به کاربران اجازه می‌دهد تا طرح‌های تبلیغاتی مانند پست‌های شبکه‌های اجتماعی، پوسترها، بروشورها و دیگر محتواهای تصویری را با کمک قالب‌های طراحی شده از قبل و ابزارهای متفاوت، ایجاد کنند.

 2. VistaCreate:

  هوش مصنوعی VistaCreate، یک ابزار طراحی گرافیکی است که از هوش مصنوعی برای تسهیل و بهبود فرایند طراحی برای کاربران استفاده می‌کند.
  ابزار هوش مصنوعی ساخت پست اینستاگرام
  این پلتفرم به کاربران اجازه می‌دهد بدون نیاز به مهارت‌های تخصصی در طراحی گرافیک، به سرعت و به راحتی محصولات طراحی تصویری مانند پست‌های شبکه‌های اجتماعی، تصاویر تبلیغاتی، پوسترها، بنرها و دیگر موارد را بسازند.

 3. Promo:

  ابزاری که با استفاده از هوش مصنوعی به کاربران اجازه می‌دهد تا ویدئوها و تصاویر متناسب با نیاز خود برای پست‌های شبکه اجتماعی خلق کنند. با استفاده از AI ،Promo کاربران را قادر می‌سازد تا بدون نیاز به مهارت‌های خاص تدوین ویدیو یا طراحی گرافیک، ویدیوهای جذاب و مخاطب‌پسند تولید کنند.

 4. Adobe Creative Cloud Express:

  سرویسی از Adobe که امکانات ویژه‌ای برای طراحی تصاویر با استفاده از AI فراهم می‌کند. Adobe Creative Cloud Express، یک ابزار طراحی و محتوا است که قابلیت‌های هوش مصنوعی Adobe Sensei را برای ایجاد طرح‌های گرافیکی، ویدئوها و محتواهای اینستاگرام به شکلی آسان و سریع ارائه می‌دهد.

 5. RelayThat:

  RelayThat یک ابزار طراحی گرافیکی است که هوش مصنوعی را به کار می‌گیرد تا به فرد امکان بدهد بدون نیاز به مهارت‌های پیشرفته در طراحی، طرح‌های گرافیکی حرفه‌ای و یکنواخت برای برند خود ایجاد کند. RelayThat به خصوص به افراد و کسب‌وکارهایی که سعی دارند در شبکه‌های اجتماعی و دیگر بسترهای دیجیتال حضور داشته باشند ولی منابعی برای استخدام یک طراح گرافیک ندارند، کمک می‌کند.

ai 1 1

اگر علاقه به یادگیری بیشتر هوش مصنوعی و تولید محتوا برای سوشال خود دارید، دوره سفر به آینده را از دست ندهید.

دوره تولید محتوا با هوش مصنوعی 

 

هوش مصنوعی برای استوری: چشمی که همه چیز را می‌بیند

«یک عکس هزاران حرف می‌زند»، این ضرب المثل قدیمی ایرانی، نشان دهنده قدرت تصویر در انتقال پیام است. اما در عصر دیجیتال، با حجم عظیمی از تصاویر و ویدئوهایی که هر روز در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود، چگونه می‌توان از میان این همه محتوا، بهترین‌ها را پیدا کرد؟

پاسخ این سوال، استفاده از هوش مصنوعی است. هوش مصنوعی با تجزیه و تحلیل داده‌های عظیم، می‌تواند الگوهای رفتاری کاربران را شناسایی کند و محتوای مرتبط و جذاب را به آنها پیشنهاد دهد. بنابراین از این ابزار می‌توانید برای تولید تصویری با استاندارد اکسپلور و متناسب با مدیریت تبلیغات اینستاگرام ساخت.

 1. Canva:

  کنوا، همان ابزاری که چند پاراگراف پیش‌تر معرفی کردیم، به کاربران کمک می‌کند تا طرح‌های جذاب برای استوری‌های اینستاگرام ایجاد کنند. در کنوا با دنیای مختلفی از طرح های رایگان مواجه خواهید شد که می‌توانید آن‌ها را به سلیقه خود ادیت کرده و برای استوری مورد نظر خود استفاده کنید. در کنوا هرچه قدرت سرچ شما بالاتر باشد می‌توانید طرح های بهتری پیدا کنید. یک نمونه ویدئوی آماده در هوش مصنوعی کنوا در زیر مشاهده کنید. در کنوا می‌توانید از تصاویر و ویدئوهای خلاقانه آماده برای ریلز و استوری استفاده کنید.

 1. Adobe Spark:

  از ادوبی اسپارک برای طراحی استوری‌ها با استفاده از ابزارهای متفاوتی که دارد استفاده می‌کنند. این ابزارها شامل تصاویر، متن و انیمیشن‌ها می‌شوند. از مزایای این هوش مصنوعی می‌توان به رابط کاربر خوب، قالب‌های متنوع و انعطاف پذیری خوب اشاره کرد. همچنین برای کاربرانی که به دنبال ایجاد محتوای آماده برای سایت و شبکه‌های اجتماعی هستند، یک انتخاب عالی به شمار می‌رود.

 2. Lumen5:

  Lumen5 یک پلتفرم مبتنی بر هوش مصنوعی است که کمک می‌کند تا ویدئوهای کوتاه و جذاب برای شبکه‌های اجتماعی یا کمپین‌های تبلیغاتی خود ایجاد کنند. پلتفرم Lumen5 با استفاده از تکنولوژی AI به تبدیل متن به ویدئو می‌پردازد، که این روند به صورت خودکار و بسیار ساده صورت می‌گیرد.

 3. Midjourney ai:

  یکی دیگر از ابزارهای هوش مصنوعی که در هنگام انتشار تحول بزرگی در جامعه ایجاد کرد. Midjourney یک ابزار مدل‌سازی هوش مصنوعی است که برای کمک به افراد و تیم‌ها در فرآیند طراحی و مسیریابی پروژه‌های خلاقانه طراحی شده است. کافیست متن مورد نظر خود را به آن بدهید و عکس مرتبط با آن را دریافت کنید. این سرویس می‌تواند برای ایجاد تصاویر، کمک به تصمیم‌گیری‌های طراحی و فراهم آوردن راهنمایی‌های عکاسی خلاق باشد.

  تصویر ساخته شده با میدجرنب برای استوری نمونه تصویر ساخته شده با میدجرنی از دفتر راست چین

 4. vizard:

  هوش مصنوعی ویزارد توانایی تبدیل ویدیوهای طولانی به کلیپ‌ های کوتاه را دارد. شاید باور این مورد سخت باشد اما این ابزار ویدیو شما را دریافت می‌کند و لحظات جالب و مناسب آن را انتخاب می‌کند. درنهایت یک کلیپ کوتاه می‌سازد و حتی برای برخی کلیپ‌ها زیرنویس به طور خودکار اضافه می‌کند. همچنین می‌توانید فیلم‌ها را بلافاصله در شبکه های اجتماعی TikTok, YouTube, Instagram آپلود کنید. در نسخه رایگان، شما 300 دقیقه و حداکثر 10 پروژه در ماه می‌توانید بسازید.

دوست دارید تصاویر خلاقانه به همراه پراپمت مخصوص ایجاد کنید؟! مقاله ساخت عکس با هوش مصنوعی بینگ راست چین آکادمی را از دست ندید.

هوش مصنوعی برای کپشن نویسی: دستیار خلاق شما

 1. Copy.ai:

  ابزار Copy.ai یک ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی است که برای کمک به کاربران در نوشتن متن‌های خلاقانه و موثر مفید است. این پلتفرم از الگوریتم‌های پیشرفته زبان طبیعی مانند GPT-3 و GPT-4 استفاده می‌کند تا به کاربران امکان دهد متن‌هایی مانند توضیحات محصول، ایمیل‌های بازاریابی، عناوین خلاقانه، و محتوای دیگر برای وبسایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی تولید کنند.

 2. Quillbot:

  QuillBot یک ابزار بازنویسی متن است که به کاربران کمک می‌کند تا متن‌های خود را بازنویسی کنند و به این ترتیب از نظر دستوری، جذابیت و اصالت بهبود ببخشند. این ابزار عمدتاً نویسندگان و حرفه‌ای‌های بازاریابی محتوا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 3. Writesonic:

  Writesonic یک پلتفرم مبتنی بر هوش مصنوعی است که در زمینه‌ی تولید خودکار متن کار می‌کند.
  هوش مصنوعی در کپشن نویسی
  این ابزار به کاربران اجازه می‌دهد تا به سرعت متون بازاریابی، مقالات بلاگ، توضیحات محصول، ایمیل‌ها و انواع دیگر محتوای نوشتاری را ایجاد کنند. Writesonic به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند محتوای خلاق و دوستانه‌ای ایجاد نماید که برای خوانندگان جذاب باشد.

 4. Jasper؛ نویسنده و هوش مصنوعی قدیم اینستاگرام:

  یک ابزار AI نویسندگی که می‌تواند متون بازاریابی از قبیل کپشن‌های وبلاگ، پست‌های شبکه‌های اجتماعی و توضیحات محصولات را تولید کند. این فناوری با استفاده از الگوریتم های پیشرفته به کاربران در تولید متن‌های خلاقانه و باکیفیت در زمینه‌های مختلف کمک کند.

 5. Simplified:

  پلتفرمی با قابلیت‌های مختلف، Simplified یک پلتفرم طراحی و تولید محتوا است که به واسطه هوش مصنوعی، ابزارهای متنوع و قدرتمندی برای افراد خلاق، بازاریابان و کسب‌وکارهای کوچک فراهم می‌آورد. هدف Simplified این است که روند طراحی گرافیک، تولید محتوای نوشتاری و بازاریابی را ساده‌تر و کارآمدتر کند.

شاید خیلی از افراد از این موضوع دوری کنند اما جهان به سمت یک انقلاب بزرگ می‌رود. انقلابی که اگه راهکار آن را بلد باشید می‌توانید در آینده به عنوان یک متخصص در آن حوزه فعالیت کنید و اگر بلد نباشید پس باید به دنبال یک متخصص باشید و هزینه کنید. جالب است بدانید کمپانی‌های بزرگ امروزه در این انقلاب بزرگ سهیم بوده‌اند:

 • لوگوی گوگل گوگل (Google): برای موتور جستجو، تبلیغات، و دیگر محصولات.
 • لوگوی آمازون آمازون (Amazon): در پلتفرم تجارت الکترونیک، دستیار صوتی Alexa، و سیستم‌های توصیه‌گر.
 • لوگوی فیسبوک فیسبوک (Facebook): برای فیلتر کردن محتوا، نمایش تبلیغات هدفمند، و بهبود تعامل کاربر.
 • لوگوی اپل اپل (Apple): در دستیار صوتی Siri، تشخیص چهره با Face ID، و ارائه پیشنهادهای شخصی‌سازی شده در محصولات خود.
 • لوگو تسلا تسلا (Tesla): در سیستم‌های کمک رانندگی و رانندگی خودکار.
 • لوگو علی بابا علی بابا (Alibaba): در تجارت الکترونیک، خدمات مالی، و هوش شهری همگی از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند.

کلام آخر

هوش مصنوعی در الگوریتم‌های مختلف اینستاگرام، برای بهبود تجربه کاربری به روش‌های مختلفی استفاده می‌شود. به عنوان مثال، از هوش مصنوعی برای پیشنهاد محتوای مرتبط به کاربران، شخصی‌سازی اعلان‌ها و تجزیه و تحلیل داده‌ها برای بهبود عملکرد تبلیغات استفاده می‌شود. پس ما نیز می‌توانیم از هوش مصنوعی برای تاثیر گذاری بیشتر و نتیجه بهتر استفاده کنیم.

در حال حاضر هوش مصنوعی مانند زمانی است که اینترنت به تازگی بر سر زبان ها افتاده بود. هرکه کار با آن را یاد می‌گرفت مطمئنا از ویژگی و مزایای آن سود می‌برد. پس بهتر است از قافله عقب نمانید و شروع به یادگیری با هوش مصنوعی‌های متفاوت کنید و در هرکدام از آن‌ها تجربه کسب کنید. پس در استفاده از هوش مصنوعی برای بهبود کیفیت کار خود تعلل نکنید و همین الان دست بکار شوید.

تولید کردن محتوا با استفاده از هوش مصنوعی به این معنی است که شما خواسته هایتان را به یک ابزار پیشرفته می‌دهید و در عرض چند ثانیه محتوا را تحویل می‌گیرید. اما اینکه این محتوا چقدر دقیق است بستگی به سوال شما و هوش مصنوعی مورد استفاده دارد. به همین دلیل می‌توانید برای راحتی کار خودتان بهتر است سری به مقاله نحوه پرسیدن سوال از هوش مصنوعی بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

برای دسترسی به 8 ابزار پرمیوم هوش مصنوعی این فرم را پر کن.

برای دانلود فایل کلیک کنید.